Zagraniczne uczelnie dla polskich studentów

Kilka tygodni spędzonych za granicą może mieć znaczący wpływ na poziom naszej znajomości języka obcego, a co dopiero rok. Młodzi ludzie mogą mieć taką okazję, jeżeli zdecydują się na naukę w zagranicznej szkole. 

 

Nowe umiejętności i przyjaźnie

Szkoły prywatne w Anglii, Niemczech, Hiszpanii i kilku innych państwach, mają w swojej ofercie programy edukacyjne przeznaczone dla obcokrajowców. Młodzież może w ten sposób przygotować się do matury z języka obcego, a nawet zdać maturę międzynarodową. Taką możliwość daje między innymi szkoła średnia w Niemczech – podczas rocznego kursu młodzież nie tylko uczy się języka, ale ma także możliwość zwiedzi kraj, a także poznać jego  kulturę. Uczestnicy zajęć – zarówno tych krótkich, wakacyjnych, jak i całorocznych – znajdują zakwaterowanie u rodzin, w prywatnych domach. Dzięki temu mogą czuć się bezpiecznie i mają okazję nawiązać nowe, międzynarodowe przyjaźnie. Szkoły oferujące naukę młodzieży z innych krajów, mieszczą się zwykle w miastach, które mają wiele do zaoferowania i gdzie nie sposób się nudzić. Przed wyjazdem uczeń może zasugerować organizatorom miasto, w którym chciałby zamieszkać na czas trwania kursu, ale nie zawsze jego wolę można spełnić.

 

Studia za granicą – nie tylko dla najlepszych

Młodzi ludzie po maturze często zastanawiają się, co dalej. Wybór szkoły wyższej i kierunku studiów nie zawsze jest prosty i oczywisty, zwłaszcza gdy możliwości jest sporo. Decyzja o tym, co i gdzie będziemy studiować, będzie mieć wpływ na całą naszą przyszłość, dlatego nie warto podejmować jej pochopnie. W obecnych czasach młodzi ludzie mogą brać pod uwagę także studia za granicą, co zawsze jest dobrym wyborem. Ucząc się w innym kraju,  przy okazji zdobywają biegłość w mówieniu w obcym języku, ale zalet takiej decyzji jest sporo więcej. Nauka angielskiego za granicą pozwala poznać ten język „od kuchni” – dzięki temu uczymy się nie tylko zwrotów znanych z podręczników, ale także slangu, jakim porozumiewają się na przykład młodzi Brytyjczycy. Studia bez wątpienia poszerzają horyzonty młodych ludzi, ale te za granicą przyczyniają się do tego w jego większym stopniu. Mieszkanie przez kilka lat z dala od domu to także doskonała sposobność do nauki samodzielności i poznania odmiennych kultur.

 

Author: Patrycja Rachwał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *