WSB POZNAŃ – dziekanat

Dziekanat niewątpliwie stanowi serce każdej uczelni wyższej. To miejsce, w którym skupia się cała administracja. To tutaj zaczyna się przygoda każdego studenta z uczelniami wyższymi oraz wszelkie formalności dotyczące edukacji i jej poszczególnych etapów. Jeśli na drodze edukacji pojawią się przeszkody, warto zajrzeć do dziekanatu – pracownicy dziekanatu WSB Poznań z pewnością chętnie pomogą i rozwieją wszelkie wątpliwości związane z czesnym czy innymi sprawami formalnymi. 

W jakiej sprawie mogę zgłosić się do dziekanatu?

Jest wiele tematów, które można załatwić za drzwiami dziekanatu. Są jednak te najbardziej charakterystyczne, z którym styczność będzie miała każda osoba decydująca się na studiowanie na uczelni wyższej. Do dziekanatu można zgłosić się w sprawie: 

  • Wydania indeksu
  • Wydania/aktualizacji legitymacji studenckiej
  • Złożenia podania do Dziekana
  • Złożenia podania o stypendium 
  • Otrzymania zaświadczenia mówiącego o statusie studenta

Dziekanat – jakie podstawowe funkcje spełnia?

Podstawowymi funkcjami obsługi studentów w dziekanacie powinna być szczegółowa dbałość o przepisy prawne. Ważne w tym wypadku będzie respektowanie wszelkich procedur wiążących się ze sprawami studentów. Każdy z przypadków powinien być rozpatrywany indywidualnie i starannie. Każdy dziekanat powinien na bieżąco śledzić nowe przepisy by móc elastycznie dostosowywać swoje działania do prowadzonych bieżących działań. Tryb pracy w dziekanacie jest ściśle uzależniony od etapu roku akademickiego. Początek i koniec roku, oraz czas trwania sesji jest czasem wzmożonego działania tej jednostki, dlatego każdy dziekanat powinien umiejętnie dostosowywać swoje zasoby by pracować efektywnie, bez przestojów. Są bowiem sprawy, które na danym etapie nie mogą pozostać przesunięte w czasie. Dziekanat WSB Poznań z pewnością spełnia wszystkie te wymogi i w opinii studentów jest jednostką efektywną i sprawną. Studenci bardzo wysoko oceniają poziom funkcjonowania dziekanatu na tej uczelni. 

Author: Patrycja Rachwał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *