Tłumaczenia chiński – co warto wiedzieć?

Popularnie nazywa się go językiem chińskim, jednak jest to język mandaryński, czyli oficjalny, standardowy mówiony język używany w Republice Chińskiej. Nie da się ukryć, że Chiny są obecnie jedną z największych potęg gospodarczych, więc wykonanie jakichkolwiek tłumaczenie na język chiński jest naprawdę opłacalne. Warto zdecydować się na ten krok zwłaszcza, jeśli chce jej się wykonywać ekspansję do tego kraju, gdzie zatem zamówić tłumaczenia na chiński? Z jakiego biura najlepiej jest skorzystać? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Język mandaryński – gdzie obowiązuje?

Język mandaryński, jak sporo różnorodnych odmian języka chińskiego był dialektem używany w północnej części Chin. Obecnie językiem chińskim, mandaryńskim posługuje się największa liczba osób na świecie ponieważ aż 15% populacji. Jest to język urzędowy Chin kontynentalnych i na Tajwanie, stanowi również jeden z urzędowych języków z Singapuru oraz ONZ. 

Warto jednak zwykły zdawać sobie sprawę, że w Chinach jest bardzo dużo dialektów, które błędnie są określane jako język chiński. Wszystkie tak naprawdę są jakimś dialektem języka mandaryńskiego.

Tłumaczenia chiński

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tłumaczenia na chiński bywają naprawdę trudne, ponieważ trzeba znaleźć polecane biuro tłumaczeń, które wykona tego typu przekład. Do tłumaczeń tych zalicza się zazwyczaj tłumaczenia marketingowe, prawnicze, medyczne i farmaceutyczne, suplementów, a także innych dokumentów, które należy dokładnie przetłumaczyć. Decydując się na współpracę z polecanym biurem tłumaczeń Fatix, można również zdecydować się na zlecenie tłumaczeń technicznych, różnych opisów konstrukcji maszyn, informatycznych, stron internetowych, ale także tekstów blogowych i innego tego typu dokumentów, dzięki którym ekspansja na rynki zagraniczne jest możliwa.

Biuro tłumaczeń – bułgarski

Oprócz tłumaczeń na chiński firma Fatix jest także biurem tłumaczeń bułgarskiego języka. Można zlecić tej firmie wykonanie przekładu różnorodnych dokumentów na bułgarski, dzięki temu można wyruszyć z ekspansją własnej firmy również na ten rynek.

Author: Patrycja Rachwał